776 067 787 Sokolovské náměstí 258/20, Liberec Otevřeno: Po - Čt: 14 - 22h, Pá: 14 - 24h, So: 16 - 24h

Charakteristika prosecca

Prosecco DOCG Cartizze

Absolutní špičkou u prosecca je Cartizze. Od roku 1969 má zvláštní předpisy. Zahrnuje pouze 107 hektarů vinic a leží ve Valdobbiadene mezi nejstrmějšími svahy San Pietro di Barbozza, Santo Stefano a Saccol. Perfektní kombinace mírného mikroklima a starodávných půd, složených z morénu, pískovce a jílu, dodává těmto vínům jedinečné vlastnosti. Maximální výnos je 12 tun hroznů na hektar. Ve vůni nalezneme charakteristické komplexní tóny jablek, hrušek, citrusových plodů, broskví a meruněk, s náznaky růží a mandlí v dochuti. Chuť je vyvážená a elegantní s jemnými bublinkami.

 

Prosecco DOCG Rive
Pojem “Rive” označuje strmé svahy kopců, které jsou charakteristické pro danou zónu. Tato kategorie zdůrazňuje rozmanité výrazy Conegliano Valdobbiadene. Rive vína pochází vinic na nejstrmějších a nejnáročnějších kopcích, kde jsou vinice nejkvalitnější, je jich pouze asi 45. Každá Riva je pojmenována po kopci/vinici který to identifikuje. Každá z nich vyjadřuje odlišnou a výraznou kombinaci půdy, expozice a mikroklimatu. V Rive jsou výnosy vinic sníženy na 13 tun hroznů na hektar a povolen je jen výhradně ruční sběr. Prosecco musí obsahovat alespoň 85 % odrůdy Glera a musí pocházet výhradně z Itálie.

 

Prosecco DOCG
je jedno z nejoblíbenějších šumivých vín. Vyrábí se výhradně v italské oblasti Benátska (Veneto). To nejkvalitnější, Prosecco Superiore, pochází ze svahů mezi italskými městy Conegliano a Valdobbiadene (Prosecco Superiore Valdobbiadene) a z oblasti Asolo (Prosecco Superiore Asolo). Vína z těchto dvou lokalit se mohou pyšnit chráněným označením původu DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

 

Prosecco DOC (Denominazione di Origine Controllata) je označení základního prosecca. Zaručuje, že víno, které máte v ruce, vzniklo v oblasti, ve které se prosecco ze zákona může vyrábět, za dodržení předepsaných výrobních postupů. Oblíbená v této kategorii jsou například prosecca z oblasti Treviso.

 

Frizzante

Frizzante je přívlastek vín typu Prosecco v Itálii, v Česku bychom takové víno nazvali jako „perlivé víno„
Druhá fermentace v autoklávě probíhá s nižším tlakem, okolo 2 baru. Je to svěží, čerstvé víno s jemnými bublinkami.

 

Tranquillo 

Neboli „tiché prosecco“. Pokud někdo miluje chuť prosecca, ale už příliš tolik nemiluje bublinky, je toto skvělá volba!
Hrozny se sklízejí až velmi zralé. Má slámově žlutou barvu a voní po jablkách, hruškách a mandlích.

 

Col Fondo

 

Col Fondo je tradiční metoda pro výrobu Prosecca, než se tato šumivá vína začala prezentovat svěžím ovocným stylem. Jde o typ Prosecco, jehož druhotné kvašení probíhá v láhvi a víno následně zůstává v dlouhém kontaktu s kvasikami. Nefiltrováno, nečiřeno, absolutně suché.

 

Spumante

 

Elegantní,  lehké a šumivé víno ze severní Itálie. Většinou jde o kombinace několika odrůd. Styl velmi blízký Proseccu.

 

PODLE OBSAHU CUKRU

 

EXTRA BRUT   0 – 6 g/l
BRUT   0 – 12 g/l
EXTRA DRY   12 – 17 g/l
DRY   17 – 32 g/l 

CARTIZZE  cca 24 g/l 

COLFONDO  0 – 2 g/l

FRIZZANTE 11 – 15 g/l

SPUMANTE 11 – 15 g/l